www.nauczyciele-muzyki.pl - Twój serwis ogłoszeniowy związany z edukacją muzyczną.

Szkoła Perkusji Marimba Laboratory
Szkoła Perkusji Marimba Laboratory
Kraków

Kim jestem?

Nauczyciel, Akompaniator

Rodzaj muzyki

Muzyka klasyczna, Jazz i muzyka rozrywkowa, Muzyka ludowa (folkowa)

Instrument, teoria i inne
Perkusja
Poziom nauczania

Początkujący, Średnio zaawansowany, Zaawansowany


Treść

Pierwsza w Polsce Kompletna Szkoła Perkusji.

Świeżo otwarte miejsce prowadzone przez wciąż występującego w kraju i za granicą, Jakuba Frączka- perkusistę.
Laureat licznych konkursów, solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy koncertujący w Niemczech, Włoszech, Grecji, Szwecji, Bułgarii a nawet w nowojorskim Carnegie Hall w USA.

Po wielu latach nauczania w szkołach państwowych i niepublicznych postanowił otworzyć swoją, pierwszą kompletną szkołę perkusji oferującą naukę gry nie tylko na zestawie perkusyjnym (perkusji rozrywkowej) ale i na instrumentach klasycznych (Werbel, Marimba, Wibrafon, ksylofon, dzwonki) oraz Afrykańskich bębnach (Djembe, Conga, Bongosy, Cajon etc.).

Galeria zdjęć
Video
CV/Biografia

Jakub Frączek- krakowski perkusista; marimbista
Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych.
W 2008 roku zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wibrafonowym w Opolu. Jako solista został wyróżniony III nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Marimbowym; Nurenberg, Niemcy 2012, II nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym; Fermo, Włochy 2012. W roku 2013 na Marimbie wygrał Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej w Przemyślu oraz otrzymał III miejsce w dwóch kategoriach: Marimba i Werbel na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym dla Młodych Solistów Ateny, Grecja 2013.
Ze swoim duetem marimbowym Matchwood Duo otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na „Koncercie Roku” – konkursowej prezentacji zespołów kameralnych uczelni muzycznych w Polsce; Warszawa 2013.
W roku 2015 został wyróżniony I nagrodą w kategorii Marimba na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym Montebello della Battaglia we Włoszech. Jest laureatem III nagrody na 1st International Rising Stars Grand Prix Berlin, Niemcy 2016, I miejsca na International Music and Earth Competition in Sofia, Bułgaria 2016.
Zdobył I nagrodę na American Protege International Concerto Competition 2016, CARNEGIE HALL, New York, USA.
Występował jako solista i kameralista w krajach Polska, Niemcy, Grecja, Włochy, na festiwalach Międzynarodowych i Ogólnopolskich. Dwukrotnie wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym: „Źródła i Inspiracje” w Krakowie 2011 i 2013. Ma na swoim koncie światowe prawykonanie utworu „Five voices for Marimba and Cello”-Tomasza Arnolda, który został zadedykowany wykonawcom, Kraków 2015.

Jako solista na marimbie wystąpił z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Kameralną Orkiestrą miasta Jaworzna – ” Archetti”, Kameralną Orkestrą studentów Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Chórem Akademii Muzycznej w Krakowie.

Za swoje dotychczasowe osiągnięcia artystyczne został wyróżniony Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Młoda Polska” oraz otrzymał Stypendium fundacji „SAPERE AUSO” dla artystycznie utalentowanej młodzieży.

Wyślij wiadomość do
Szkoła Perkusji Marimba Laboratory
Szkoła Perkusji Marimba Laboratory

Wytycz trasę dojazdu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.